10. КОНТРАЦЕПЦІЯ ЯК ЗАПЕРЕЧЕННЯ ЛЮБОВІ

        

Навчання Церкви про контрацепцію уточнив в своїй енцикліці “Humanae vitae” папа Павло VІ. В цьому документі Папа виразно підкреслює, що необхідно, щоб кожен подружній акт зберіг своє внутрішнє призначення до переказування людського життя (ном. 11). Цей критерій повторив Катихізис Католицької Церкви: кожен подружній акт має залишатися відкритим на переказ життя (ном. 2366). За цим критерієм Павло VІ стверджує, що слід відкинути будь-яку діяльність, яка б -  і при передбаченні подружньої близькості,і під час неї, чи при появі її природніх наслідків – мала за мету унеможливити зачаття або провадила до цього.(ном. 14)

Разом з цим Павло VІ заохочує користуватися так зв. природнім плануванням родини (ППР), згідним з людською природою. На думку Папи, існує істотна відмінність між такими діями та застосуванням контрацепції. У першому випадку подружжя правильно використовує властивості, які отримали від природи. В другому – ставлять перешкоди природньому перебігу процесів, пов’язаних з переказом життя. (...) Справді, - пише Павло VІ – в обох випадках подружжя при спільній і очевидній згоді хоче з поважних причин уникнути переказу життя і хоче мати впевненість і тому, що дитина не буде зачата. Але, треба визнати, що лише в першому випадку подружжя вміє утриматися від плідного статевого акту (наскільки з поважних причин переказ життя небажаний); вступають у близькість в неплідний період, щоб свідчити взаємну любов і берегти взаємну вірність. Так поступаючи, вони дають свідоцтво справжньої і шанобливої любові (ном.16)

З усього цього зрозуміло, що контрацепція є запереченням подружньої любові, по позбавляє її елементу, який єднає. Така “любов” при використанні контрацептивів характеризується страхом, що може відбутися зачаття. В ній відсутня відкритість на іншу особу, немає поваги до законів природи, встановлених Богом, а замість цього з’являється егоїзм, бажання підпорядкування. Таку поставу треба назвати за її ім’ям – це гріх.

Після цього вступу розглянемо дію конкретних контрацептивів. Спочатку їх розділимо на засоби протизаплідні і абортивні. Останні помилково або свідомо відносять до контрацептивних засобі, хоча вони в дійсності такими не є, бо як побачимо пізніше, їх завданням є викидень дитини на початкових стадіях її розвитку.       

 

І. Протизаплідні засоби

 

1. Механічні засоби: діафрагма, шийкові ковпачки, презервативи.

 

Їхнім завданням є недопущення зіткнення сперматозоїдів з яйцеклітиною за допомогою створення перегородок і унеможливлення їхнього проникнення до шийки матки.

 

● Діафрагма, або піхвове кільце

Перед відносинами змащується сперматоцидним кремом і одягається глибоко до піхви. Діафрагма повинна створювати механічний бар’єр для сперматозоїдів.

 

● Шийковий ковпачок

Після змащення сперматоцидним кремом одягається на шийку матки. Через закриття її входу має створювати бар’єр для сперматозоїдів. Подібно до діафрагми, можна його зняти не раніше, ніж через 6 годин після відносин.

 

● Презерватив

Одягається безпосередньо перед статевим актом на статевий член. Дія повинна полягати на затриманні сперми всередині нього. Не зважаючи на численну рекламу, це сумнівний засіб (перезерватив може лопнути, зіскочити).

Презерватив створює штучний бар’єр і додатково вимагає переривання пестощів під час одягання. Презерватив не захищає також від СНІДу, а лише зменшує ризик зараження, створюючи оманливе відчуття безпеки, що призводить до збільшення кількості сексуальних контактів, а, тим самим, збільшується ризик зараження.

 

2. Хімічні сперматоцидні засоби: глобулки, креми, пінки.

 

Ними змащується піхва безпосередньо перед контактом. Так як і у випадку з презервативом, необхідно перервати ласки і визначити час пізнішого сім’явиверження. Вони мають на меті пошкодити сперматозоїди, щоб загинули, або стали нездатними до запліднення. Викликають часто свербляче, пекуче подразнення слизової оболонки або алергію, вони також не дуже приємні у використанні.

 

3. Гормональні засоби

 

Дія гормональних засобів (таблеток) полягає на керуванні гормонами жіночим організмом так, щоб затримати овуляцію. Гормони, які в них містяться, порушують цикл через так званц симуляцію вагітності, тобто встановлюється концентація гормонів на такому рівні, який є типовим для вагітності, тобто блокуються подальші овуляції.

В основному – це протизаплідний засіб, але, якщо овуляція не заблокується, може подіяти й абортивно.

Використання гормональних засобів може мати негативні наслідки для жіночого організму. Викликає порушення природнього гормонального розвитку організму. Звичайно викликає фізичні зміни (збільшення ваги, оволосіння), гальмує статевий потяг, викликає кровотечі. Може також викликати психічні розлади. Існує ще принаймні одна важлива загроза. Аналізи ще тільки ведуться, але дослідження на звірях показують безплідність жіночого потомства (дочок, внучок). Тому таблетки часто називають “біологічною бомбою сповільненої дії”.

 

4. Перерваний статевий акт

 

Полягає на вийманні члена з піхви безпосередньо перед сім’явиверженням, яке настає вже ззовні. Перерваний статевий акт спеціально деформує співжиття, щоби не відбулося запліднення. Тобто це не засіб, а контрацептивна практика.

Він не має недоліків, про які я говорив раніше, його негативні наслідки швидше проявляються в сфері психіки як жінки, так і чоловіка (часто призводить до неврозу і охолодження). Але, перед усім, він не є дієвим. Під час контакту статевих органів певна кількість стерматозоїдів, що знаходиться в соках, може проникнути до піхви навіть перед сім’явиверженням.

 

ІІ. Абортивні засоби

 

Вже сама їхня назва говорить про те, що вони мають на меті унеможливлення розвитку зачатої дитини, тобто призводять до аборта на початковій стадії розвитку дитини.

 

1. Спіраль

 

Щоб зрозуміти дію спіралі, треба знати, що запліднення відбувається у маткових трубах, а не в матці, отже дитина, котра хоче прикріпитися до стінки матки, має вже приблизно тижневий вік від моменту зачаття. Метою спіралі є створення в матці такого середовища, щоб дитина не могла прикріпитися. Спіраль зроблена зі штучного матеріалу з додаванням міді. Ставиться вона в середину матки.

Її безпосередня дія двояка:

§        викликає постійний запальний процес слизової оболонки (яка покриває матку)

§        викликає судороги (коли організм намагається її видалити, як стороннє тіло)

Запальний стан і судороги – це не побочні дії спіралі, а мета її діяльності.

Спіраль – це абортивний засію, вбиває малу дитину. Якщо, не зважаючи ні на що, дитина прикріпиться до стінки матки і не дасть себе викинути викликаними судомами, а лікар не вийме спіралі вчасно, дитина може народитися зі спіраллю, що вросла в тіло (відомі випадки народження дітей зі спіраллю в оці чи мозку).

Спіраль також є загрозою для матері. По-перше: її організм обтяжується абортами, які постійно повторюються. По-друге: у жінок, які використовують спіралі, частіше виникають позаматкові вагітності, болі живота і кровотечі. Встановлення спіралі болісне(треба “насильно” її протягнути через шийку матки), вимагається постійний контроль, бо трапляється проколювання стінки матки, а навіть проникнення спіралі у черевну порожнину.

Іншою серйозною загрозою є безпліддя. Запальний процес, який виникає в слизовій матки, легко може викликати запалення маткових труб, яєчників, а в результаті – безпліддя.

 

2. RU 486.

 

Дія цього гормонального засобу полягає на так званому “визиванні менструації”. Отже, якби кровотечі мало не бути (звісно, через вагітність), то вона викликається штучно, а зачата дитина усувається за допомогою аборту.

RU 486 унеможливлює прийняття дитиною споживчих речовин, а це призводить до голодної смерті. RU 486 діє навіть в 9 тижнів вагітності, її ефективність сягає 95 %. Решта 5 % дітей залишаються неповноцінними і знищуються іншими способами.

Вживання цієї “таблетки після” відрізняється від вживання звичайних таблеток. Мати дитина повинна прийти протягом 2 тижнів 3-4 рази на контроль, отримує препарат, а коли настане смерть дитини – отримує наступний препарат, який викликає аборт.

Численні побічні дії, а, передусім, застереження моральної природи призвели до того, що RU 486 заборонили вживати майже у всіх країнах Європи.

 

Цей короткий перегляд контрацептивів і абортивних засобів дає вам можливість переконатися, чим в дійсності є ці “чудодійні” препарати, які часто рекламують, як “надійні, стовідсотково ефективні і позбавлені побічних дій”.

 

Контрацепція і розлучення

 

Дуже цікаві данні, що стосуються впливу контрацептивів на кількість розлучень, представив у своїй статті M. Arzừ Wilson[1]. Автор дослідив 505 подружніх пар з так званого “середнього класу”, котрі в інтимному співжитті використовували природній метод регулювання зачать. Ці пари назвали свої подружжя вдалими і щасливими.

Серед згаданих 505 пар 75% одружених чоловіків підтримували природні методи регулювання зачать. Майже 89% жінок підтвердили, що використання цього методу впливає на поглиблення взаємозв’язків в подружжі, а це, без сумніву, є вирішальним чинником, який робить подружжя витривалішим і вдалим. Чоловік і жінка почуваються відповідальнішими один за одного і за ймовірність зачаття дитини; не закриваються від того, щоб дати початок новому людському створінню. Отже, немає жодної несподіванки в тому, що рівень розлучень у цих подружь, які використовують природні методи, дуже низький.

В свою чергу подружжя, які користуються контрацептивами, стверджують, що вони не в стані створити такі інтимні зв’язки, як у подружь, які користуються природніми методами. Подружжя, які прибігають до контрацептивів, підкреслюють, що багаторазово почувають себе так, ніби їх “використали”, що вони “некохані”. Виникає це з їхньої настанови на подружній акт – найважливіше отримати насолоду, якій товаришує панічний страх перед зачаттям нового життя.

Коли подружжя, які користуються природніми методами, запитали, чому вони не хочуть замінити цих методів на контрацепцію, то 87% з них дали відповіді моральні, релігійні і етичні. Вважають, що дисципліна в сексуальних відносинах є чимось дуже позитивним – вчаться панувати над собою. Крім цього, саму плідність приймають як Божий дар, а не як ворога, якого треба знищити за будь-яку ціну.

На основі проведених досліджень автор статті стверджує, що в зв’язку з поширенням використання контрацептивних засобів в 1960-1990 рр. показник розлучень зріс на 400%; показник розлучень для пар, які користуються природніми методами, складає лише 0,2%. Підрахунок нескладний.

 

На закінчення хочу ще раз нагадати, що користування всіма перерахованими вище контрацептивними і абортивними засобами є смертним гріхом. Жінка, яка поставила спіраль, не може отримати відпущення гріхів під час сповіді, поки її не вийме. Під час сповіді треба визнати, які засоби використовуєте, бо існує істотна різниця між тими, які не допускають зачаття дитини, і тими, які це зачате життя знищують.


 

[1] див.  M. Arzừ Wilson, Divorce rate comparisions between couples using natural family planning and artificial birth control, в: Pontificia Academia Pro Vita, La cultura della vita: fondamenti e dimensioni. Supplemento al. volume degli atti della VII Assemblea Generale, Città del Vaticano 2002, s. 106-124.